Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Výstava R.I.S. 2007 sa otvorí 24. apríla

Výstava R.I.S. 2007 sa otvorí 24. apríla

19. 04. 2007, Enviroportal
Výstava R.I.S. 2007 sa otvorí 24. apríla

24. apríla 2007 otvorí v Banskej Bystrici svoje brány už tretí ročník Výstavy recyklácie a zhodnocovania odpadov R.I.S. (Recyklácia, Inovácia, Separácia). Účasťou vyše 60-tich vystavovateľov a čistou výstavnou plochou 540 m2 sa stáva najväčšou ekologickou výstavou na Slovensku.
Výstava R.I.S poskytuje návštevníkovi komplexné informácie o zbere a triedení odpadu, o nových technológiách pre potreby odpadového hospodárstva a o spracovaní všetkých recyklovateľných materiáloch. Nosnými témami výstavy sú zhodnocovanie komunálneho a priemyselného odpadu, zneškodňovanie nebezpečného odpadu, recyklácia stavebného odpadu, užitočné produkty z recyklovateľných materiálov, biomasa a obnoviteľné zdroje.

Poslaním výstavy je uvedomovať si, že "Odpad je surovina", ktorá je užitočná pre náš každodenný život. Okrem racionálneho prvku je zámerom výstavy zapôsobiť aj na emócie návštevníka. V priestoroch "Recyklačného dómu" budú inštalované umelecké diela vytvorené z odpadu, ktoré budú súčasťou aukcie pre firmy z oblasti odpadového hospodárstva. Finančný výťažok bude určený na benefičné účely. Ako celok má výstava R.I.S. podporovať "Recyklačne uvedomelú spoločnosť".

Na treťom ročníku výstavy recyklácie a zhodnocovania odpadov R.I.S. sa zúčastní vyše 60 subjektov z oblasti odpadového hospodárstva. Okrem slovenských spoločností sa môžu návštevníci stretnúť aj s firmami zo zahraničia (Rakúsko, Česká republika). Skladbu vystavovateľov doplňuje prezentácia združení kolektívneho zberu.

Slávnostného otvorenia výstavy (24. 4. 2007 o 10:00 v Hoteli LUX) sa zúčastnia aj Jaroslav Izák, minister životného prostredia SR a Daniel Ács, štátny tajomník Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR.


R.I.S. 2007:

Organizátor: BB EXPO, spol. s r.o.
Miesto konania: Banská Bystrica, výstavný areál Námestie Slobody
Výstavná hala C - Dom kultúry SKC ("Recyklačný dóm" 1. a 2. poschodie)
Termín: 24. - 27. 4. 2007
Čas otvorenia: 10:00 - 18:00

Výstava R.I.S. 2007 je organizovaná v spolupráci s Recyklačným fondom a je tematicky prepojená so súbežnými podujatiami:

 • 10. medzinárodný veľtrh stavebníctva FOR ARCH SLOVAKIA (stavebný odpad, čističky odpadových vôd)
 • 6. výstava regionálneho rozvoja FOR REGION (odpadové hospodárstvo v komunálnej sfére - kompostovanie, skládky)
 • 3. výstava ÚŽITKOVÉ VOZIDLÁ (komunálna technika a stroje)
 • výstava OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE

Na týchto spoločných podujatiach sa predstaví 286 vystavovateľov na čistej výstavnej ploche 5638 m2.
Celkový nárast výstavnej plochy je 6% oproti minulému roku.Počas výstavy sa bude konať odborný program pod spoločným názvom Odpad ako surovina:

 • 24.4. - Seminár Cena za ekodizajn, nultý ročník.
  (14:00, Salónik Domu Kultúry SKC, 2. posch.)

 • 24.4. - Slávnostné vyhlásenie výsledkov 3. ročníka súťaže Najlepšia prezentácia dosiahnutého pokroku v recyklácii a zhodnocovaní odpadov.
  (18:00, Hotel LUX, salón 1. posch.)
 • 25.4. - Konferencia Environmentálne technológie a ich využívanie v zhodnocovaní odpadov.
  (09:00, Hotel LUX, Salón LUX, 1. posch.)

 • 27.4. - Akademický deň - Mladí separujú.
  (09:00, Ateliér 1 DK SKC, 2. posch.)

  Posledný deň výstavy, piatok 27. 4. 2007 sa uskutoční o 10:00 hodine v Hoteli LUX (Salón Primátor) tlačová konferencia ZMOSu a Recyklačného fondu, na ktorej sa stretnú vrcholní predstavitelia obidvoch organizácií.


Komentáre: Výstava R.I.S. 2007 sa otvorí 24. apríla

Ešte nebol pridaný žiadny komentár