Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na zelené projekty

Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na zelené projekty

02. 11. 2009, TASR
Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na zelené projekty

Bratislava 2. novembra (TASR) Projekty zamerané na účinnejšie využívanie obnoviteľných zdrojov energie a alternatívnej nemotorizovanej dopravy, ako aj udržateľného hospodárenia s pôdou a lesmi na Slovensku sa môžu uchádzať o podporu z Programu malých grantov (SGP) Globálneho fondu životného prostredia (GEF). Jeho implementáciu zabezpečí Regionálne centrum Rozvojového programu OSN v Bratislave (UNDP). O podporu projektov, ktoré budú napomáhať zmierňovaniu dopadov klimatických zmien na životné prostredie, sa môžu uchádzať mimovládne organizácie.

Cieľom grantového programu je podporiť projekty na energetické audity budov, demonštračné, investičné projekty na zvyšovanie energetickej efektívnosti používaním obnoviteľných zdrojov a udržateľné, ekologické hospodárenie s pôdou a lesmi. O finančný príspevok sa môžu ďalej uchádzať projekty z oblasti hospodárenia, ktoré produkuje suroviny na výrobu biomasy a bioplynov ako obnoviteľných zdrojov energie či návrhy na propagáciu foriem nemotorizovanej dopravy. Podporia sa aj projekty, ktoré svojím obsahom prispejú k budovaniu kapacít a zvyšovaniu povedomia v spomínaných oblastiach.

V rámci programu malých grantov GEF SGP na Slovensku sa prerozdelí spolu 1,08 milióna amerických dolárov. Maximálna výška grantu programu na jeden projekt môže predstavovať 50 000 USD. Program malých grantov SGP, ktorý financuje GEF, sa implementuje prostredníctvom UNDP a Programu služieb OSN. Realizuje sa vo vyše 120 krajinách sveta, pričom ku koncu roka 2008 sa v rámci neho podporilo vyše 10 000 projektov. Uchádzači o tento finančný príspevok získajú viac informácií na webovej stránke: http://sgp.undp.sk/sk/.

TASR dnes informovala Izabela Nagyová z Regionálneho centra Rozvojového programu OSN v Bratislave.

TASR
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre: Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na zelené projekty

Ešte nebol pridaný žiadny komentár