Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Poľsko do dvoch týždňov podpíše s Írskom dohodu o predaji emisií

Poľsko do dvoch týždňov podpíše s Írskom dohodu o predaji emisií

21. 11. 2009, TASR
Poľsko do dvoch týždňov podpíše s Írskom dohodu o predaji emisií

Varšava 21. novembra (TASR) Poľsko čoskoro popíše dohodu s Írskom o predaji emisných povoleniek v hodnote 15 miliónov eur (451,89 milióna Sk). Dnes o tom informoval poľský minister životného prostredia Maciej Nowicki.

Bude to v priebehu krátkeho času druhá podobná medzivládna dohoda o predaji emisií, ktorú uzavrie Poľsko, potom, čo predalo začiatkom novembra emisné povolenky Španielsku za 25 miliónov eur (753,15 milióna Sk).

,,V priebehu jedného maximálne dvoch týždňov podpíšeme takýto kontrakt s Írskom. Celková hodnota dohôd spoločne s tou, ktorú sme podpísali so Španielskom, predstavuje 40 miliónov eur (1,20 miliardy Sk),"
povedal Nowicki.

Podľa jeho slov Poľsko použije peniaze z povoleniek iba na programy zamerané na zníženie emisií skleníkových plynov, ako sú investície do obnoviteľných zdrojov energie, zvýšenia energetickej efektívnosti a čistých uhoľných technológií.

Poľsko, ktoré získava väčšinu svojej energie z uhlia, by podľa Nowického mohlo do konca roka 2010 predať emisné povolenky v hodnote vyše 1 miliardy PLN (240,83 milióna eur).

Informovala o tom agentúra Reuters.

(1 EUR = 30,1260 SKK; 1 EUR = 4,1523 PLN)

TASR
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre: Poľsko do dvoch týždňov podpíše s Írskom dohodu o predaji emisií

Ešte nebol pridaný žiadny komentár