Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Pápež: Svetoví lídri by sa mali dôkladne starať o všetko, čo Boh stvoril

Pápež: Svetoví lídri by sa mali dôkladne starať o všetko, čo Boh stvoril

06. 12. 2009, TASR
Pápež: Svetoví lídri by sa mali dôkladne starať o všetko, čo Boh stvoril

Vatikán 6. decembra (TASR) Lídri priemyslovo najvyspelejších štátov našej planéty by sa mali dôkladne starať o všetko, čo Boh stvoril a preto by ľudí mali nabádať k triezvemu a ohľaduplnému spôsobu života. Pred blížiacou sa konferenciou OSN o klimatických zmenách v dánskej Kodani to dnes vyhlásil pápež Benedikt XVI.

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi vyjadril vo svojom tradičnom nedeľňajšom príhovore nádej, že účastníci kodanského podujatia sa dohodnú na rozvojových plánoch, rešpektujúcich Bohom stvorený svet a zohľadňujúcich ľudskú dôstojnosť. Vatikán má v OSN pozorovateľský štatút a bude mať na konferencii v Kodani svoju vlastnú delegáciu.

Benedikt XVI. sa v uplynulých mesiacoch viackrát zmienil o potrebe starostlivosti o planétu Zem a venoval tejto problematike aj jednu zo svojich ostatných encyklík. Za jeho pontifikátu boli na streche vatikánskeho auditória nainštalované fotovoltaické bunky, ktoré vyrábajú elektrickú energiu zo slnka.

Informovala agentúra AP.

TASR
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre: Pápež: Svetoví lídri by sa mali dôkladne starať o všetko, čo Boh stvoril

Ešte nebol pridaný žiadny komentár