Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » V Londýne pochodovalo 20 000 ľudí proti klimatickým zmenám

V Londýne pochodovalo 20 000 ľudí proti klimatickým zmenám

05. 12. 2009, TASR
V Londýne pochodovalo 20 000 ľudí proti klimatickým zmenám

Londýn 5. decembra (TASR) Približne 20 000 ľudí sa zišlo dnes v Londýne na pochode proti klimatickým zmenám. Demonštranti vyzvali svetových lídrov, aby na summite v dánskej Kodani prijali dohodu na ochranu životného prostredia.

Protestnú akciu zorganizovala koalícia environmentálnych a charitatívnych organizácií. Väčšina protestujúcich mala oblečené modré šaty a pomaľované tváre. Dav smeroval k budove parlamentu, kde skandoval rôzne heslá, a niesol plagáty s nápismi "Klimatické zmeny: Koniec je blízko", "Klíma Spravodlivosť Teraz".

Na proteste sa zúčastnil aj britský minister pre energetiku a klimatické zmeny Ed Miliband. ,,Chceme najambicióznejšiu dohodu, akú môžeme na rozhovoroch a o klimatických zmenách dostať," uviedol pre spravodajskú stanicu BBC.

,,Chceme nielen záväzok znížiť emisie o 34 % do roku 2020, ale aj záväzok urobiť viac... Chceme prinútiť ostatné krajiny, aby urobili viac - USA, Čína, Austrália, Japonsko, každý -, aby boli súčasťou ambicióznej dohody,"
dodal Miliband. Lídri by svojou účasťou mali vyjadriť širokú politickú podporu pre dosiahnutie novej medzinárodnej dohody o boji proti globálnemu otepľovaniu, ktorá má nahradiť Kjótsky protokol.

Informovala agentúra Reuters.

TASR
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre: V Londýne pochodovalo 20 000 ľudí proti klimatickým zmenám

Ešte nebol pridaný žiadny komentár