Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Časopis TATRY má už pädesiat rokov

Časopis TATRY má už pädesiat rokov

19. 04. 2011, Enviroportal
Časopis TATRY má už pädesiat rokov

Časopis TATRY si tento rok pripomína 50 výročie svojho vzniku. Redakcia časopisu zaradila do druhého čísla veľa zaujímavých príspevkov napr. o vodných tokoch a unikátnom Kmeťovom vodopáde, o prírodných činiteľoch pretvárajúcich reliéf tatranského pohoria, o priebehu zimy v Roháčoch a tiež o ešte neroztopenej lavíne, ktorá spadla 25. 3. 2009 a pravdepodobne sa úplne roztopí až v tomto roku.

Ďalší príspevok vo vydaní sa zaoberá názvami chát podľa populárnych majiteľov, dlhoročných hospodárov, iniciátorov výstavby a staviteľov. Na slovenskej strane Vysokých Tatier sú tri takto pomenované chaty, v minulosti ich však bolo oveľa viac. Časopis TATRY vám vo svojom druhom tohtoročnom vydaní ďalej ponúka na prečítanie články o účinkoch lesa na ľudské zdravie, o pestovaní stromčekov v lesných škôlkach, ale tiež príspevky o veveričke lesnej alebo ďatľovi.

TATRY - časopis vydávajú Štátne lesy TANAPu od roku 1961. Vychádza 6-krát ročne. Prináša informácie o ochrane a zaujímavostiach prírody, ekologickej výchove, z histórie objavovania Tatier, z práce horskej služby a o všetkom, čo sa v Tatrách deje.


Viac informácií: Štátne lesy TANAPu

Komentáre: Časopis TATRY má už pädesiat rokov

Ešte nebol pridaný žiadny komentár