Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

Najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

03. 06. 2011, Enviroportal
Najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

Spoločnosť ASEKOL SK ako organizácia spätného odberu a oddeleného zberu elektroodpadu, vyhlasuje súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič. Cieľom súťaže je zachrániť historicky hodnotné prístroje, ktoré by inak boli rozobraté a zrecyklované. Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách a o víťazoch rozhodne komisia špecialistov.

Súťaž bude prebiehať od júna do 31. októbra 2011. Do súťaže sa môžu zapojiť obce, zberné dvory a pracovníci obsluhy.

"Súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič slúži predovšetkým k ochrane historicky hodnotných spotrebičov. Zároveň však očakávame, že bude slúžiť aj k zvýšeniu motivácie obcí a prevádzkovateľov zberných dvorov k propagácii triedenia elektroodpadu. Podobnú súťaž spoločnosť ASEKOL zorganizovala aj v susednom Česku, kde sa vo finále hodnotila približne stovka historických spotrebičov. Viac ako polovica spotrebičov pochádzala z 50. a 60. rokov minulého storočia, objavili sa však i prístroje z 30. a 40. rokov. Najstarší elektrospotrebič pochádzal až z roku 1900 a bola to kinopremietačka, ktorá získala zváštné ocenenie. Veríme že takáto súťaž zaujme aj na Slovensku a tešíme sa na cenné "kúsky", ktoré takýmto spôsobom vyzbierame," uviedla Hana Ansorgová, manažérka marketingu a PR spoločnosti ASEKOL SK.

Vyhodnotenie súťaže, ktorú organizuje spoločnosť ASEKOL SK, prebehne najneskôr začiatkom budúceho roka. Vyhlásení budú víťazi štyroch kategórií - malé domáce spotrebiče, výpočtová technika a telekomunikačné zariadenia, spotrebná elektronika a elektrické hračky a zariadenia pre voľný čas. Vyhodnotené budú vždy tri najstaršie elektrospotrebiče z každej súťažnej skupiny. Kompletnosť a vek elektrozariadení posúdi odborná komisia, ktorá súťaž vyhodnotí a zároveň vyberie aj víťaza. Ocenené budú obce, prevádzkovatelia zberných dvorov a obsluha zberných dvorov, kde budú elektrospotrebiče nájdené. Súťaží sa o hodnotné finančné ceny a tiež o poukážky na nákup elektrozariadení.

Viac informácií: www.asekol.sk

Komentáre: Najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

Ešte nebol pridaný žiadny komentár