Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Zajtra začína Enviro-i-Fórum

Zajtra začína Enviro-i-Fórum

06. 06. 2011, Enviroportal
Zajtra začína Enviro-i-Fórum

V poradí 7. ročník odbornej konferencie o environmentálnej informatike Enviro-i-Fórum 2011 bude v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene už od zajtra (7. - 8. 6. 2011). Konferenciu, ktorá je pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR, organizuje Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Technickou univerzitou Zvolen.

Medzinárodné aktivity v oblasti budovania a prepájania informačných systémov životného prostredia v Európe; informačné a komunikačné technológie; e-Government či informatizácia verejnej správy; INSPIRE a pod. - aj toto sú programové bloky, na ktoré bude tohtoročný program Enviro-i-Fóra rozdelený.

"Žijeme v dobe informatizácie. Vývoj v oblasti informačných technológií sa prejavil vo všetkých oblastiach nášho života a životné prostredie nie je výnimkou. Snažme sa však využívať nové technológie takým spôsobom, aby to bolo prospešné nielen pre nás, ale aj pre životné prostredie," povedal minister životného prostredia József Nagy a dodal: "Som rád, že je na Slovensku podujatie takéhoto druhu, ktoré umožní výmenu informácií medzi environmentálnymi informatikmi a environmentalistami."

Cieľom jednotlivých blokov konferencie je informovať o aktuálnej situácii v iniciatívach a aktivitách smerujúcich k vybudovaniu moderných foriem získavania, zberu, vyhodnocovania a sprístupňovania informácií o životnom prostredí na európskej úrovni ako aj na úrovni členských štátov Európskej únie, prezentáciu riešení projektov s environmentálnym zameraním a mnohých ďalších novinkách zo sveta environmentálnej informatiky. Podujatie si za 6 rokov svojej existencie získalo mnoho priaznivcov v radoch odbornej verejnosti, verejnej správy, samosprávy, vedeckých inštitúcií, škôl, súkromných spoločností, tvorcov informačných systémov o životnom prostredí, ako aj v radoch koncových užívateľov.

Viac informácií k programu podujatia: www.enviroiforum.sazp.sk

Komentáre: Zajtra začína Enviro-i-Fórum

Ešte nebol pridaný žiadny komentár