Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Oči na stopkách – vyhodnotenie reportérskej súťaže

Oči na stopkách – vyhodnotenie reportérskej súťaže

09. 06. 2011, Enviroportal
Oči na stopkách – vyhodnotenie reportérskej súťaže

Súťaž, zameraná na informovanie verejnosti o pozitívnom a negatívnom správaní sa človeka k prírode pozná už svojich víťazov. Výsledky kampane a reportérskej súťaže Oči na stopkách vyhlásila počas Svetového dňa životného prostredia rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR: Slovenská agentúra životného prostredia. Porota vyberala z takmer 300 príspevkov zaslaných v textovej alebo fotografickej forme. Väčšina príspevkov mala negatívny podtón, a tak zrkadlo nastavené "dospelákom", nie je veľmi príjemné.

Mapovanie výskytu vybraných druhov rastlín a živočíchov žiakmi, prostredníctvom foto/audio/video dokumentácie, je hlavným cieľom programu Na túru s NATUROU. Záznamy sú priebežne vystavované v interaktívnom prostredí portálu.

Okrem mapovania druhov poukazovajú na negatívne ale aj pozitívne javy v prírode. Otvárať ľuďom oči a odhaľovať pravdu o ich vzťahu k prírode, práve to je poslaním kampane Oči na stopkách. Prostredníctvom príspevkov zo škôl z celého Slovenska, mohli ich autori nastaviť zrkadlo aj svojim rovesníkom. Poukázať na to, že poškodzovanie životného prostredia nie je len jednou z okrajových senzácií v médiách. Odohráva sa každý deň v krajine okolo nás, v mestách, na uliciach.

Reportérska súťaž Oči na stopkách sa uskutočnila v školskom roku 2010/2011 v rámci edukačného programu Na túru s NATUROU. Možnosť zapojiť sa do súťaže mali všetci žiaci a učitelia zaregistrovaním sa na webovom portáli a vytvorením prieskumnej skupiny. Súťaž bude pokračovať aj v nasledujúcom školskom roku.

Mnohé reportáže žiakov budú postupne uverejňované v Enviromagazíne - časopise o tvorbe a ochrane ŽP. Z fotografií bude tiež zostavený nástenný kalendár Oči na stopkách na roky 2012 a 2013. Autori najlepších reportáží získajú hodnotné a praktické ceny. Výsledky kategórií reportérske oči na stopkách, bystrozraké oči na stopkách, veľké oči na stopkách a tiež Špeciálnej ceny Oči na stopkách pre základné a stredné školy nájdete na internetovej stránke: http://snaturou2000.sk

Zdroj: Slovenská agentúra životného prostredia

Komentáre: Oči na stopkách – vyhodnotenie reportérskej súťaže

Ešte nebol pridaný žiadny komentár