Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » O prestížny titul Dedina roka 2011 súťaží 21 obcí

O prestížny titul Dedina roka 2011 súťaží 21 obcí

18. 08. 2011, Enviroportal
O prestížny titul Dedina roka 2011 súťaží 21 obcí

Celkovo 21 obcí zo šiestich krajov Slovenska sa prihlásilo do súťaže Dedina roka 2011, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP SR), rezortná organizácia MŽP SR - Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska. Súťaže, v ktorej budú obce prezentovať úspešné postupy obnovy vidieka, zlepšovania kvality životného prostredia a rozvoja našich dedín na národnej aj medzinárodnej úrovni, sa zúčastnia obce: Babín, Bajany, Cigeľ, Heľpa, Hervartov, Horný Hričov, Jasenica, Kameničná, Liptovský Ondrej, Miklušovce, Oravská Lesná, Pavlovce nad Uhom, Prečín, Pruské, Rybník, Spišské Bystré, Štitáre, Švábovce, Valča, Vyšný Klátov a Ždaňa.

Martin Lakanda, manažér súťaže Dedina roka 2011 (SAŽP): "V priebehu septembra všetky prihlásené obce navštívia a ohodnotia členovia národnej hodnotiacej komisie Súťaže dedina roka 2011. Po ukončení hodnotenia zasadne národná komisia a vyberie víťaza súťaže a držiteľov ostatných ocenení. Súčasťou súťaže je aj internetové hlasovanie, ktoré je dostupné na informačnom portáli www.e-obce.sk. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže bude v novembri 2011 vo víťaznej obci."

Prihlásené obce súťažia o titul Dedina roka 2011 a možnosť reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny, ktorú vyhlasuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny. Motto pre aktuálny ročník európskej súťaže je: Budúcnosti na stope. Okrem celkového celkového víťazstva majú obce šancu získať aj ocenenia v siedmich kategóriách.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke www.obnovadediny.sk

Zdroj: Slovenská agentúra životného prostredia

Komentáre: O prestížny titul Dedina roka 2011 súťaží 21 obcí

Ešte nebol pridaný žiadny komentár