Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Zoo Bojnice má od včera leva Maxa

Zoo Bojnice má od včera leva Maxa

08. 09. 2011, Enviroportal
Zoo Bojnice má od včera leva Maxa

Do bojnickej ZOO pribudol mimoriadny prírastok. Ide o 9-ročného samca leva indického - Maxa, ktorého mala doteraz v chove pražská zoologická záhrada a už dlhší čas hľadala pre neho vhodnú inštitúciu. V rámci spolupráce a vzájomnej pomoci medzi zoologickými záhradami ho prijala rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR - ZOO Bojnice.

Vo voľnej prírode prežíva 400 jedincov leva indického v Girskom lese v štáte Gudžarát v severozápadnej Indii. Lev indický, zástupca svojho ohrozeného poddruhu, upozorňuje na to, v akej situácii sa levy v súčasnosti nachádzajú. Momentálne slúži tento jedinec európskemu záchrannému programu (EEP) ako genetická záloha.

Narodil sa v poľskej ZOO Lodž, odkiaľ sa neskôr dostal do ZOO v Prahe. Vzhľadom na priestorové možnosti ho bude bojnická ZOO chovať len ako výstavný exemplár, čím umožní svojim návštevníkom vidieť, ako vyzeral pravý ázijský lev, ktorý kedysi žil vo veľkej časti Eurázie, od Indie až po Malú Áziu, juhovýchodnú Európu a pravdepodobne aj u nás.

Komentáre: Zoo Bojnice má od včera leva Maxa

Ešte nebol pridaný žiadny komentár