Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Výpadok dodávky pitnej vody v Bratislave

Výpadok dodávky pitnej vody v Bratislave

14. 09. 2011, MŽP SR
Výpadok dodávky pitnej vody v Bratislave

Vyhlásenie ministra ŽP SR Józsefa Nagya vo vzťahu k ochrane zdrojov pitnej vody: ,,Ako reakciu na víkendový výpadok dodávky pitnej vody v celej mestskej časti hlavného mesta Bratislavy v najbližšom čase zvolávam všetkých riaditeľov veľkých vodárenských spoločností na Slovensku. Aj tento prípad ukázal, že je na čase zmeniť filozofiu ochrany vodných zdrojov, ktorá pochádza z čias studenej vojny, t.j. z 50-tych rokov.

Musíme vodné zdroje najviac chrániť tam, kde sú najviac zraniteľné - vodojemy a čerpadlá. Nie je mysliteľné, aby takéto zariadenia boli bez kamery, alarmu a napojenia na strážnu službu. Na druhej strane šikanujeme obyvateľov ostnatými drôtmi okolo územia vodných zdrojov pod zámienkou ochrany. Napríklad v Bratislave - lesy a lúky na Sihoti strážia psy a strážna služba. Pritom je tam umiestnených niekoľko studní, ktoré by sa dali chrániť lokálne a celé 300-hektárové územie sprístupniť obyvateľom.

Ministerstvo životného prostredia prehodnotí rozsah ochranného pásma I. stupňa a zabezpečí taký režim ochrany, ktorý nebude brániť využívaniu týchto území pre rekreačné účely."

MŽP SR
MŽP SR

Komentáre: Výpadok dodávky pitnej vody v Bratislave

Ešte nebol pridaný žiadny komentár