Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Na výstave R.I.S. 2006 boli udelené ocenenia

Na výstave R.I.S. 2006 boli udelené ocenenia

04. 05. 2006, Enviroportal
Na výstave R.I.S. 2006 boli udelené ocenenia

V utorok 2. mája sa v Dome kultúry v Banskej Bystrici v podvečerných hodinách konalo za účasti ministra životného prostredia SR p. László Miklósa a ministra výstavby a regionálneho rozvoja SR p. László Gyurovszkého, zástupcov VÚC Banská Bystrica, mesta Banská Bystrica, vystavovateľov a ďalších hostí slávnostné vyhodnotenie sprievodných súťaží výstavy FOR ARCH 2006 a ďalších 3 súbežných výstav - R.I.S., FOR REGION, Úžitkové vozidlá - organizovaných banskobystrickou spoločnosťou BB EXPO.


Z vystavovateľov 2. výstavy recyklácie a zhodnocovania odpadov Recyklácia - Inovácia - Separácia boli v súťaži o HLAVNÚ CENU R.I.S. 2006 ocenení:
1. MIESTO
V.O.D.S., a. s., Košice
Za vybudovanie technológie na zhodnocovanie opotrebovaných pneumatík a odpadovej gumy, ktorá predstavuje v rámci komplexného systému nakladanie s predmetnou komoditou materiálový tok od vzniku odpadu, cez zber, triedenie, materiálové zhodnotenie, recykláciu až po výrobu finálneho výrobku.

2. MIESTO
Peter Bolek - EKORAY, Námestovo
Za netradičné materiálové zhodnotenie plastov z elektronického šrotu - ako náhrady štrku v cementových kompozitoch - plastobetón.

3. MIESTO
KOVOD RECYCLING, s. r. o., Banská Bystrica
Za komplexné spracovanie starých vozidiel vrátane ich vysúšania pomocou mobilného odsávacieho podtlakového zariadenia.Najviac ocenení bolo udelených v rámci 9. ročníka verejnej neanonymnej súťaže, vyhlasovanej v rámci výstavy FOR ARCH v spolupráci s Ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoja SR pod názvom PROGRESÍVNE, CENOVO DOSTUPNÉ BÝVANIE 2006. Výsledky budú zverejnené na stránke ministerstva.

Takisto bolo udelené ŠPECIÁLNE UZNANIE POROTY ZA NAJLEPŠIU EXPOZÍCIU firme SAINT - GOBAIN WEBER TERRANOVA, s. r. o., Bratislava za jednoduché priestorové riešenie s nápaditou svetelnou a farebnou kompozíciou, vhodne prezentujúcou vlastné produkty.

Cenou GRAND PRIX za najlepší exponát bol poctený výrobok zvolenskej firmy XANTO, stavby, rekonštrukcie, design, Ing. Ján Plesník, Zvolen - Univerzálny kotviaci prvok oceľového stĺpika zábradlia - za komplexný systém kotvenia nosných prvkov zábradlia v exteriéri aj interiéri pre existujúce aj nové budovy.


V piatok 5. mája je na banskobystricom výstavisku vyhlásený ŠTUDENTSKÝ DEŇ - žiaci a študenti získajú voľný vstup, ak prinesú zberový papier, PET fľaše, hliníkové plechovky, sklo, či iný separovaný odpad aj v symbolickom množstve a odovzdajú ho do pripravených zberových kontajnerov.

Na súbežných podujatiach 9. ročníka výstavy FOR ARCH sa spolu zúčastňuje 285 vystavovateľov na čistej výstavnej ploche 5318 m2 .

Zdroj: BB EXPO

Komentáre: Na výstave R.I.S. 2006 boli udelené ocenenia

Ešte nebol pridaný žiadny komentár