Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » Deň stromu alebo Sviatok všetkých, ktorí majú radi les

Deň stromu alebo Sviatok všetkých, ktorí majú radi les

03. 07. 2006, Enviroportal
Deň stromu alebo Sviatok všetkých, ktorí majú radi les

Lesy Slovenskej republiky pripravili na začiatok júla uprostred nádherných lesov Vydrovskej doliny už 5. ročník podujatia Deň stromu alebo Sviatok všetkých, ktorí majú radi les.


V sobotu 8. júla 2006 sa v Lesníckom skanzene Vydrovská dolina pri Čiernom Balogu uskutoční už po piatykrát podujatie Deň stromu, ktoré už tradične pre širokú verejnosť pripravuje š. p. LESY SR . Cieľom podujatia je umožniť verejnosti oddychovo-zábavnou formou spoznať les a lepšie porozumieť spôsobu, akým po stáročia žije. Takisto dáva šancu lesníkom prezentovať svoju prácu a jej výsledky.

Minulý rok si príležitosť zažiť túto lesnícku slávnosť nenechalo ujsť viac ako 5 000 hostí a organizátori tohto roku počítajú naďalej s rastúcou účasťou.

Tohtoročný Deň stromu sa začne predpoludním o desiatej hodine veľkým lesníckym programom. Jeho súčasťou bude bohatá nádielka kultúrnych a umeleckých vystúpení i zábavných súťaží. Pre najaktívnejších divákov bude pripravený zábavný lesnícky päťboj.

Aj tento rok sa organizátori pokúsia o zdolanie zaujímavých rekordov. Prvým bude pokus o nový čiernobalocký lesnícky rekord v tancovaní lesníckeho kankánu. Bodkou za hlavným programom bude balónový pozdrav, pri ktorom sa k oblohe vznesú stovky farebných balónikov so semenami lesných drevín a lesníckym posolstvom.

Popoludní budú širokej verejnosti na jednotlivých stanovištiach Lesníckeho skanzenu naživo priblížené rôzne činnosti spojené s lesom a lesníctvom. Všetci návštevníci dostanú mapu, podľa ktorej budú môcť v Lesníckom skanzene tieto stanovištia nájsť a viaceré aktivity si aj osobne vyskúšať. Nebude tam chýbať rozprávanie a predstavenie sokoliara, tanec a spev lesných víl, detské lesné hry, ukážky drezúry lesných koníkov-huculov, vábenie jeleňa pomocou rohu, ako aj vyrezávané drevené Slovensko - lesnícky miniland, či predvádzanie približovania dreva a hasenia požiaru vrtuľníkom, pílenie dreva historickou pílou - bruchatkou a okrem iného aj informácie o spôsoboch práce lesníkov v lesnej škôlke, pri ochrane lesov pred lykožrútmi, ... Tí najodvážnejší návštevníci si budú môcť vyskúšať adrenalínovú lanovku, ktorá ich znesie z hory priamo do doliny....

Kyvadlovú dopravu bude zabezpečovať unikátna lesná železnička, ktorá bude premávať medzi Čiernym Balogom a Lesníckym skanzenom. Spojenie medzi týmito dvoma miestami bude zároveň posilnené bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou.

Zdroj: Lesy SR

Komentáre: Deň stromu alebo Sviatok všetkých, ktorí majú radi les

ahoj more
nic
07.05.09 09:03