Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » ECOTOPIA 2006 - najväčší environmentálny tábor v Európe tohto roku v Zaježovej

ECOTOPIA 2006 - najväčší environmentálny tábor v Európe tohto roku v Zaježovej

04. 08. 2006, Enviroportal
ECOTOPIA 2006 - najväčší environmentálny tábor v Európe tohto roku v Zaježovej

(Bratislava, Zaježová - 3.8.2006) Ecotopia je každoročným dvojtýždňovým táborom, kde sa stretávajú aktivisti, skupiny aj jednotlivci aktívni v kampaniach za sociálnu spravodlivosť a ochranu životného prostredia.Tábor Ecotopia sa koná každý rok v inej krajine. Toto leto bude po prvýkrát na Slovensku a to v Zaježovej - na lazoch neďaleko Zvolena. Hostiť ju bude Pospolitosť pre harmonický život-Zaježka - miestne občianske združenie, ktoré sa zaoberá propagáciou prírode blízkeho životného štýlu. Ecotopia sa začína 6. a končí sa 20. augusta 2006.

Tohto roku je hlavnou témou Umenie a aktivizmus a na nich budú zamerané aj mnohé workshopy (tvorivé dielne, prednášky). Ecotopia je festival trvalo udržateľných alternatív, ktorého sa zúčastňujú ľudia z celej Európy. Ecotopia nie je iba prázdninovým táborom. Je to priestor pre aktivizmus, učenie a učenie sa, spoločnú prácu a zábavu. Ecotopia je tiež funkčným modelom a praxou samoorganizovanej trvaloudržateľnej komunity. Uplatňuje princípy životného štýlu priateľského pre životné prostredie: Recyklovanie odpadu, vegetariánsku a vegánsku organickú kuchyňu, využitie alternatívnych zdrojov energie. Ecotopia je miestom, kde sa stretávajú stovky ľudí, ktorí sa zaujímajú o environmentálne a sociálne problémy.

Počas Ecotopie prebehnú napríklad nasledovné workshopy: Divadlo, hudba, remeslá, alternatívne stavby, DIY - Do It Yourself techniky, vedenie kampaní, výroba bábok, diskusie o problematike no border, energia a energetika, geneticky modifikované organizmy, rozširovanie EU, globalizácia, odpady atď.

Ecotopiu organizujú EYFA - European Youth For Action, občianske združenie Za Matku Zem, Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a Pospolitosť pre harmonický život. Tohto roku očakávajú organizátori na tábore 300 až 500 ľudí.

Zdroj: ZMZ

Komentáre: ECOTOPIA 2006 - najväčší environmentálny tábor v Európe tohto roku v Zaježovej

martin turiak
reakcia
07.10.08 19:26