Archív článkov

Kategórie článkov

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Archív článkov » AGROKOMPLEX 2006 pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva

AGROKOMPLEX 2006 pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva

09. 08. 2006, Enviroportal
AGROKOMPLEX 2006 pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva

Medzinárodný veľtrh Agrokomplex 2006 sa bude konať na výstavisku Agrokomplex v Nitre v dňoch 17. až 22. augusta tohto roka. Gesciu nad veľtrhom prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva SR. Agrokomplex predstavuje najkomplexnejšiu slovenskú prehliadku poľnohospodárskych strojov a mechanizácie, živočíšnej a rastlinnej výroby, potravín a potravinárskych výrobkov.Doposiaľ sa na 33. ročník poľnohospodárskeho a potravinárskeho veľtrhu Agrokomplex, ktorý sa bude konať na viac ako 24 000 m2 krytých a 30 000 m2 voľných plôch, prihlásilo 626 priamych vystavovateľov, z toho 100 zahraničných firiem zo 14 krajín. Organizátori predpokladajú, že tento počet ešte nie je konečný. Najviac zahraničných vystavovateľov je už tradične z Českej republiky. Organizátori veľtrhu podľa skúseností z predošlých ročníkov očakávajú počas 6 dní viac ako 90 000 návštevníkov.

Po prvýkrát bude súčasťou veľtrhu Národná výstava hospodárskych zvierat, ktorá sa uskutoční deň pred začiatkom podujatia t. j. 16. augusta a potrvá do 17. augusta. Jej cieľom je predovšetkým prezentovať špičkové dojnice zo Slovenska. Vystavené však budú aj iné kategórie hovädzieho dobytka, ako aj ovce, ošípané a kone.
Súčasťou sprievodného programu veľtrhu budú diskusie o praktických či legislatívnych problémoch súvisiacich s obnoviteľnými zdrojmi energie. Atrakciou pre návštevníkov sa môžu stať plánované furmanské preteky alebo vystavený najvýkonnejší kolesový traktor Fendt 936 s výkonom 360 HP. Súčasťou podujatia budú aj diskusie Agrofóra na témy zamerané na ovocinárstvo, vinohradníctvo, záhradkárske osady či netradičné potravinové zdroje. V rámci veľtrhu sa uskutoční aj 13. medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava COOPEXPO, 9. kontraktačno-predajná výstava malých a stredných podnikateľov Živnostenské trhy a 4. výstava vidieckeho cestovného ruchu Regióny Slovenska venovaná rozvoju vidieckeho cestovného ruchu. Výstava koní a potrieb pre chovateľov koní pod názvom Kone a ľudia bude takisto spestrením veľtrhu nielen pre návštevníkov. Hlavným cieľom 5. medzinárodnej kontraktačno-predajnej výstavy bude podpora jazdeckého športu a koní, prezentácia plemien koní chovaných na Slovensku a jednotlivých jazdeckých disciplín. Zaujímavý je i pripravovaný sprievodný odborný program zameraný na hipoterapiu.

V rámci veľtrhu budú najlepším súťažiacim vystavovateľom udelené ocenenia Značka kvality, Zlatý kosák a Šampión výstavy.


Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva SR, Agrokomplex

Komentáre: AGROKOMPLEX 2006 pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva

papp ladislav
otvárací čas
15.08.06 20:35