Kalendárium

Kategórie udalostí

Informačný systém o ŽP

Dokumenty

Menu

enviroportal.sk » Kalendárium » Detail záznamu

Medzinárodný deň priateľstva

dátum udalosti: 07. augusta 2005, kategória: Významné dni

Deň priateľstva sa oslavuje v prvú nedeľu v auguste - iba raz za rok. Medzinárodný deň priateľstva je dňom spoznávania svojich priateľov a ich úlohy v našom živote. Priateľstvo pomáha vnášať pokoj a dobru náladu do nášho světa. Priateľov mame roznych druhov, tvárí a velkostí: školskí priatelia, kolegovia v práci, partneri, rodičia, zvierací miláčikovia a susedia. Odhoďte všetky zábrany a dajte svojim priateľom vedieť, že si ich skutočne vážite a ceníte.

Bez priateľov nemáš nič !!

Žil raz jeden malý chlapec, ktorý mal veľmi zlú povahu. Otec mu dal vrecko klincov a povedal mu, že vždy, keď sa nahnevá, nech zatlčie jeden klinec do plota vzadu za domom.

Prvý deň chlapec zatĺkol do plota 37 klincov. Za niekoľko týždňov sa naučil kontrolovať svoj hnev a počet zatlčených klincov sa postupne znižoval. Zistil, že je jednoduchšie ovládať zlosť ako zatĺkať klince do plota. Nakoniec prišiel ten deň, keď sa chlapec ani raz nenahneval.

Povedal to otcovi a otec mu navrhol, aby teraz chlapec vytiahol vždy jeden klinec, keď sa za celý deň ani raz nenahnevá. Dni sa míňali a chlapec po čase mohol povedať otcovi, že v plote nezostal ani jeden klinec.

Vtedy zobral otec chlapca za ruku a zaviedol ho k plotu. Tam mu povedal: "Urobil si dobre, chlapče, ale pozri sa na diery v plote. Ten plot už nikdy nebude taký, aký bol. Keď povieš niečo v hneve, tak to zanechá práve takéto jazvy. Ako keď zabodneš do človeka nôž a vytiahneš ho. Nezáleží na tom, koľkokrát povieš "ľutujem", rana stále zostáva. Rana spôsobená slovom bolí rovnako ako fyzický úder. Priatelia sú vlastne veľmi vzácne drahokamy. Rozosmievajú ťa a podporujú ťa vo všetkom. Vypočujú ťa, ak máš starosti, pochvália ťa a vždy sú ochotní otvoriť ti svoje srdce."

Ukáž svojim priateľom, ako veľmi Ti na nich záleží.

http://www.friendship.com.au/friendday.html